Olen väga pikalt peatunud sellel mõttel, et kas tõesti iga küünetehnik võiks ka hooldada sinu jalgu? Jagan sinuga mõnd mõtet. Seega ei pruugi tavaline küünetehnik pediküüri teostada, kui tal pole selleks vastavat koolitust ja oskusi. Siin on, mida peaks teadma:

1. Küünetehniku ja pediküüri tegija erinevus
- Küünetehnik: On spetsialiseerunud küünte hooldusele ja kaunistamisele (nt geelküüned, akrüülküüned, maniküürid). Nad võivad olla läbinud maniküüri alase koolituse, kuid pediküür vajab tihti eraldi väljaõpet.
- Pediküüri tegija: On spetsialiseerunud jalahooldusele, mis hõlmab küünte korrastamist, jalakoorimist, kalluste ja kuivade nahkade eemaldamist ning küünenaha hooldust.
2. Mida seadused ja eetikareeglid ütlevad?
- Kutsekvalifikatsioon: Kui küünetehnik on läbinud pediküüri alase koolituse, võib ta pediküüri pakkuda. Kui aga vastavat väljaõpet ei ole, on soovitatav, et ta ei teeks pediküüri, eriti kui see hõlmab keerulisemaid jalahooldusi.
- Hügieen ja tervis: Pediküüri tegemine eeldab kõrget hügieenitaset ja teadmisi jalahoolduse eripäradest, et vältida nakkusi või vigastusi. Ebapiisavate teadmistega tehnik võib kogemata põhjustada suuri probleeme.
3. Kliendi vastutus
Kui lähed tehniku juurde pediküüri teenusele, küsi julgelt:
- Kas tehnikul on pediküüri tegemiseks vastav väljaõpe?
- Millised meetodeid ja vahendeid nad kasutavad hügieeni tagamiseks?
- Kui pediküür on väga odav, tasub olla ettevaatlik ja veenduda, et kvaliteet on tagatud. Muidugi algselt odavat teenust võib sulle pakkuda ka algaja tehnik.

4. Millal eelistada spetsialisti?
Profesionaali poole pöördu kindlasti kui sul on näiteks:
- Seennakkused
- Konnasilmad või paksenenud nahk
- Tugevalt sissekasvanud küüned, sellist probleemi peaks lahendama VAID kogenud jalahoolduse spetsialist või meditsiiniline pediküürija, mitte tavaline küünetehnik.
Kokkuvõtteks, usalada oma jalad alati profesionaali hoolde, eriti kui sul on jalgadega probleeme. Kodune hoolitsus ja niisutamine on alati suureks abiliseks. Meeles tuleb muidugi pidada et “less is more”. Koduse hoolitsuse juures ärme unusta kunagi ära, et liigne/tihe rasbeldamine kandadel hakkab hoopis vastupidiselt paksendeid “tootma”. Kasuta kodus sügavniistutavaid kreeme, enne magamaminekut. Lase kreemil rahus kogu öö vältel imenduda. Niisama seisev kreemipudel kapi peal ei aita mitte kuidagi meie ilule kaasa 🙂 !